Akce

Kalendář událostí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat
Investice do zlata v digitálním věku?
pátek, 7. únor 2020, 09:00 - 11:00
Shlédnutí : 158
Kontakt 532 194 928, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tématem akce je charakteristika zlata jako investičního nástroje, cenový vývoj, vztah k ostatním aktivům v majetkovém portfoliu, zejména s ohledem na cykličnost ekonomiky, možnosti nákupu a vlastnictví v lokálních podmínkách.

Prezentace se bude zabývat klíčovými aspekty zlata jako investičního nástroje pro soukromé (fyzické) osoby.  Přednášející vnímá zlato jako historickou ekonomickou kategorii, která hraje i dnes významnou roli v rovině mikroekonomické i makroekonomické. Ani s nástupem nových technologií a vazeb do současného finančního (měnového, peněžního) systému nedochází k vytlačení tohoto drahého kovu z majetkového portfolia soukromých či institucionálních subjektů, včetně centrálních bank. Naopak, s uvolněním trhu se zlatem ve druhé polovině minulého století se význam zlata významně posunuje od role platebního (peněžního) nástroje k  dimenzi investiční.  Paradoxně, velký podíl na tom má i digitalizace našeho života.

V rámci programu bude prostor pro otázky, diskuzi, vzájemnou výměnu názorů.

Přednášející:

Ing. Jan Chudoba
Absolvent VŠE Praha, obor mezinárodní obchod
15 let praxe v oboru mezinárodních veletrhů a výstav v tuzemsku i zahraničí
15 let praxe v oboru mezinárodního marketingu, obchodu a reklamy
10 let praxe v oboru finančního a investičního poradenství
Certifikace v oblasti pojištění a investic vč. obchodu s drahými kovy
Zastánce tzv. rakouské ekonomické školy

Místo Pavilon RHK Brno, Výstaviště 3 (areál BVV)