Akce

Kalendář událostí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat
Obchodní příležitosti v Estonsku
úterý, 4. únor 2020, 13:30
Shlédnutí : 160
Kontakt Jaroslava Martinková, 532 194 930, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RHK Brno a honorární konzul Estonské republiky v Brně JUDr. Vladimír Bulinský Vás 4. února 2020 zvou na setkání s velvyslankyní Estonska v ČR J.E. paní Evou-Mariou Liimets.

Během akce získáte aktuální informace o Estonsku se zaměřením na ekonomiku a podnikání a seznámíte se i s tzv. e-residency.

Dle informací Zastupitelského úřadu ČR v Tallinnu mají česká i estonská ekonomika mnoho společného - obě jsou otevřené a proexportně orientované. Vzájemné obchodní vztahy mezi EE a CZ  jsou dlouhodobě dobré a od vstupu České republiky i Estonska do EU v roce 2004 se provádějí v podmínkách jednotného trhu EU. Množství vývozu a dovozu mezi Českou republikou a Estonskem neustále stoupá.

Estonský trh je poměrně malý a jeho absorpční schopnost je tedy omezená, přičemž velkou část ovládají firmy ze severských zemí. Na počátku sice není jednoduché s českými výrobky do Estonska proniknout, ale mnoho českých firem bylo velmi úspěšných a jejich produkty jsou na estonském trhu široce rozšířeny.

Místo Pavilon RHK Brno, Výstaviště 3 (areál BVV)