Rozšíření Pilotního projektu Ukrajina pro vysoce kvalifikované zaměstnance o Indii

Dne 19. září 2018 rozhodl Koordinační orgán pro ochranu hranic a migraci s okamžitou účinností o rozšíření projektu Ukrajina o Indii a ve stejný den MPO spouští příjem žádostí v rámci projektu Zvláštní postupy pro vysoce kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny a Indie

Rozšíření Pilotního projektu Ukrajina pro vysoce kvalifikované zaměstnance o Indii | MPO var dataLayer = dataLayer || []; // Google Tag Manager

Projekt Zvláštní postupy pro vysoce kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny a Indie umožní jednoduší vstup až 500 vysoce kvalifikovaným státním občanům Indie na území ČR. Doposud se projekt vztahoval pouze na vysoce kvalifikované pracovníky z Ukrajiny, přičemž kvóta pro ukrajinské zaměstnance činila také 500 žádostí ročně. Příjem žádostí o modré nebo zaměstnanecké karty bude pro uchazeče indické státní příslušnosti zařazené do Projektu probíhat od 1. října 2018 na Zastupitelském úřadě ČR v Novém Dillí.

Jednotlivé žádosti přímých zaměstnavatelů budou posuzovány na základně stejných podmínek, jako jsou v současné době posuzovány žádosti o zařazení firem a vysoce kvalifikovaných zaměstnanců z Ukrajiny do Projektu. Pokud již byla společnost do Projektu dříve zařazena v souvislosti s žádostí o zaměstnance z Ukrajiny, pak toto zařazení platí po dobu 1 roku také pro žádosti týkající se zaměstnanců z Indie. Žádosti o zařazení do Projektu je možné podávat prostřednictvím e-mailu do k tomu určené e-mailové schránky (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..). Pro žádosti týkající se vysoce kvalifikovaných zaměstnanců z Ukrajiny pak zůstává v platnosti e-mailová schránka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

O žádostech o zařazení do Projektu bude rozhodovat Ministerstvo průmyslu a obchodu na základě doporučení od české podnikatelské reprezentace nebo Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.