Tisková zpráva o nominaci Ing. Michala Štefla na post viceprezidenta HK ČR

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
 

Brno, 23. července 2020 – Krajská hospodářská komora jižní Moravy nominovala na post viceprezidenta Hospodářské komory dosavadního člena prezídia Michala Štefla. Ten v Hospodářské komoře zastává kromě funkce viceprezidenta pro dopravu, stavebnictví, zdravotnictví a životní prostředí také post předsedy představenstva KHK jižní Moravy.

Michal Štefl aktivně zastupuje Komoru v monitorovacích výborech čtyř významných operačních programů evropských fondů v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání, podnikání a inovací pro konkurenceschopnost, životního prostředí a dopravy. Reprezentuje zároveň zájmy Komory v Radě vlády ČR pro stavebnictví.

Právě stavebnictví je hlavním oborem činnosti Michala Štefla nejen při jeho působení v Komoře, ale také v profesním životě. Od roku 1994 vedl několik let jednoho z lídrů stavebnictví v ČR, společnost OHL ŽS. „Stavebnictví dlouhodobě považuji za popelku české ekonomiky, což bych chtěl při pokračování ve funkci změnit. Česká republika naléhavě potřebuje nový stavební zákon. Ten sice již vzniká, ale v průběhu projednávání v parlamentu bude nutné jeho parametry významně změnit, abychom skutečně dokázali výstavbu v tuzemsku rozhýbat. A s ní celou ekonomiku,“ uvedl Michal Štefl.

Michal Štefl v uplynulém volebním období zároveň vedl komorovou Radu krajů, která pravidelně konzultuje zkušenosti i problémy jednotlivých regionálních komor. Soustředil se především na legislativu hájící podnikatelské zájmy, snížení byrokratické zátěže nebo zabezpečení zdravého tržního prostředí.

Významně se Michal Štefl podílí také na podpoře odborného vzdělávání včetně analýz uplatnění jednotlivých oborů vzdělávání z pohledu firem, a to s důrazem na technická a přírodovědná odvětví. Organizoval proto desítky konferencí a seminářů zaměřených na podporu a propagaci technických oborů, jejichž absolventy tuzemští zaměstnavatelé dlouhodobě postrádají.

Volba nového prezidia a dalších vrcholných orgánů Hospodářské komory proběhne 30. července v pražském kongresovém centru O2 universum. Hospodářská komora zde bude kromě prezidia volit na další tříleté období také představenstvo, dozorčí radu nebo smírčí komisi.

 

 

Vytisknout E-mail