Generační obměna na postu ředitele Krajské hospodářské komory jižní Moravy

Tisková zpráva: Generační obměna na postu ředitele Krajské hospodářské komory jižní Moravy

Brno, 13. 7. 2017 – Představenstvo Krajské hospodářské komory jižní Moravy (KHK JM) na svém zasedání dne 12. 7. 2017 jmenovalo nového ředitele

Na začátku zasedání představenstva KHK JM vystoupil hlavní host Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje, který poděkoval za dosavadní spolupráci s podnikateli v regionu a vyjádřil zájem o další rozšíření této spolupráce. Představil rovněž podnikatelům nového krajského koordinátora pro ekonomickou diplomacii Petra Duchoně, jehož hlavním úkolem bude rozvoj a navazování nových obchodních kontaktů pro kraj a který bude s KHK JM spolupracovat v oblasti zahraničního obchodu.

Zásadním bodem zasedání představenstva bylo jmenování nového ředitele KHK JM. Po devíti letech rezignoval na funkci ředitele Petr Kostík (66). „Mým hlavním úkolem bylo sjednotit hospodářské komory v Jihomoravském kraji a krajskou komoru stabilizovat. Díky pozitivnímu přístupu všech regionů je nyní komora výjimečně silná.“ Pod vedením Petra Kostíka se KHK JM profilovala jako spolehlivý partner institucí a firem v regionu i mimo něj, významně podporovala odborné školství, poskytovala služby pro malé a střední podnikatele a podílela se na výstavbě významných vědeckotechnických parků Biology Park Brno a Technology Innovation Transfer Chamber.

Novým ředitelem byl představenstvem KHK JM na základě jednomyslné volby jmenován Tomáš Psota (32). „Mezi naše priority patří další rozšíření spolupráce s Jihomoravským krajem, realizace aktivit v souladu s regionální inovační strategií a rozšíření nabízené podpory firem.“ Jako klíčová témata KHK JM pro příští 3 roky představil rozvoj zahraničního obchodu, oblast celoživotního odborného vzdělávání a technického školství, spolupráci při řešení regionálních disparit v rámci JMK, společnost 4.0, sdílenou ekonomiku a ekonomiku platforem.

Kontakt:

Ing. Tomáš Psota, MBA

ředitel

Krajská hospodářská komora jižní Moravy

Purkyňova 648/125

612 00 Brno

mobil: +420 724 332 415

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: www.khkjm.cz

Krajská hospodářská komora jižní Moravy, spolek (KHK JM) je zájmové sdružení hospodářských komor z jednotlivých okresů Jihomoravského kraje. Hájí zájmy svých členů. Je integrální součástí ekonomického života Jihomoravského kraje.

Klade si za cíl podporovat a realizovat potřeby svých členů ve vztahu k podnikatelským subjektům a veřejné správě na úrovni kraje. Členství v Krajské hospodářské komoře jižní Moravy je dobrovolné. KHK JM tvoří komory okresů Brno, Brno-venkov, Blansko, Břeclav, Vyškov, Znojmo a Hodonín.

Generacni vymena