Podnikatelská mise do Jižní Koreje 5. - 10. 6. 2017

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

První zemí v Asii, s níž jsme uzavřeli strategické partnerství, je Korea.

Patří mezi nejdůležitější mimoevropské partnery naší republiky, a to nejen z obchodního hlediska. Stejně podstatný – kromě politických vztahů - je pro nás zájem korejských firem o investice v naší zemi nebo rapidně rostoucí počet korejských turistů směřující k nám.

Naší diplomacii se daří v Koreji prezentovat Českou republiku jako místo vhodné pro podnikání i pro investice. Rovněž podpora českého exportu, a nejen tradičních vývozních oborů jako energetika, strojírenství, automobilový nebo obranný

či farmaceutický průmysl, nachází na tamním trhu odezvu. Naším prioritním zájmem je rovněž oblast vědy, výzkumu a inovací, kde je prostor pro propojení českých a korejských výzkumných center a firem v oblasti IT, biotechnologií nebo nanotechnologií a také pro spolupráci našich univerzit v některých segmentech výzkumu a vývoje.

Loňská listopadová cesta českých podnikatelů do Soulu potvrdila velký zájem korejských partnerů o setkání s našimi firmami. Hospodářská komora nyní organizuje další podnikatelskoumisi do Korejské republiky, v jejímž čele bude předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. Návštěva se uskuteční ve dnech 5. - 10. 6. Během mise se uskuteční zasedání Česko-korejského fóra, na programu budou rovněž dvoustranná jednání partnerských firem v korejském hlavním městě Soulu a v Busanu, druhém nejlidnatějším jihokorejském hlavním městě.

Vytisknout E-mail