Soutěž Přeměna odpadů na zdroje prodloužena do konce února 2017

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Máte nápady jak získat suroviny z odpadních materiálů pro další využití? 

Realizujete stavby nebo zadáváte projekty veřejné správy s využitím odpadů/recyklátů/druhotných surovin?

Přihlaste se do soutěže a získejte hodnotné ceny a ocenění Ministerstva průmyslu a obchodu. Představíme vaše nápady a projekty široké veřejnosti, pro kterou budete inspirací.

Soutěže vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu se můžete zúčastnit i vy pokud zašlete svou přihlášku do 28. února 2017. Cílem soutěže je zvýšit zájem o využívání recyklovaných odpadů/druhotných surovin. Proto je soutěž určena co nejširšímu spektru veřejnosti rozdělené do pěti soutěžních kategorií:

  • Kategorie 1 je pro podniky/firmy, které vstupní suroviny nahrazují druhotnými surovinami nebo odpady či recykláty.
  • Kategorie 2 je pro stavební firmy, které při své činnosti recyklují odpady a využívají druhotné suroviny pro další výstavbu a snižují tak produkci odpadů.
  • Kategorie 3 je pro obce, města a další veřejné organizace, které v rámci realizovaných veřejných zakázek využívají recyklované odpady/druhotné suroviny, např. při výstavbě hřišť, cyklostezek, komunikací apod.
  • Kategorie 4A je pro studenty vysokých škol, kteří mohou soutěžit se svými projekty v rámci bakalářských a diplomových prací, nebo svých návrhů na zhodnocení již použitých výrobků.
  • Kategorie 4B je pro žáky ZŠ, SŠ a mimo školní zařízení, kteří mohou soutěžit se svými, díly, projekty a výtvory na využití použitých výrobků.

Ceny a odměny pro vítěze: V každé kategorii budou nejlepší 3 projekty a díla odměněny zvláštní cenou a diplomem Ministerstva průmyslu a obchodu.
V kategorii 1 a 2 je dále pro vítěze připraven originální umělecký předmět z dílny studentů sklářských škol, v kategorii 3 čeká na vítěze vybavení jednoho pracoviště výpočetní technikou (počítač, notebook, tiskárna). Pro kategorii 4 A je pro vítěze připravena týdenní studijní cesta do zahraničí plně hrazená, tématicky zaměřená na oběhové hospodářství a v kategorii 4 B vítězové získají zážitkové ceny ve formě zajištění návštěvy reprezentativního zařízení na zpracování nebo využívání druhotných surovin (včetně dopravy) nebo pro ZŠ zajištění vstupu do IQLandie, divadla, výstavy, ZOO a jiné (včetně dopravy) na základě předběžné dohody s učiteli vítězného kolektivu.

Všichni účastníci soutěže ve všech kategoriích získají čestné uznání Ministerstva průmyslu a obchodu za účast v soutěži v příslušné kategorii i s uvedením názvu soutěžního projektu/díla.

Další informace na webové stránce soutěže Přeměna odpadů na zdroje , kde
naleznete i registraci a přihlášku, které vyplněné společně s projektem nebo fotografiemi díla zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dotazy odpovíme na tel: 224851111.

Ukažte svůj um a získáte hodnotné ceny a ocenění Ministerstva průmyslu a obchodu. Pomůžete nám svými nápady podpořit přeměnu odpadů na zdroje. Je to odpovědné, je to udržitelné, je to SMART.

Vytisknout E-mail