Cena hejtmana JMK za společenskou odpovědnost za rok 2017

Hejtman JMK vyhlásil 3. ročník ceny za společenskou odpovědnost. 

Přihlásit se je možné do 31. 1. 2018.  

Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost (CSO) ideově vychází z Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost organizací (Corporate Social Responsibility – dále jen CSR) a je určena pro subjekty podnikatelského a veřejného sektoru v Jihomoravském kraji v kategoriích:

  • organizace veřejného sektoru
  • podnikatelské subjekty

Cílem soutěže je ocenit firmy a organizace veřejného sektoru, které jsou v kraji aktivní při realizaci principů CSR a jsou v této oblasti vzorem ostatním subjektům v Jihomoravském kraji.

Obecným cílem soutěže je iniciovat zájem organizací o principy CSR - společenské odpovědnosti firem charakterizované především zvýšeným zájmem o problematiku životního prostředí a sociální odpovědnosti, iniciovat posun pohledu na vlastní společenskou roli a odpovědnost směrem ke strategické úrovni.

Společenskou odpovědností se obecně rozumí odpovědnost organizací za dopad jejich činnosti na své okolí. Organizace, která přijala závazek společenské odpovědnosti, si dobrovolně stanovuje vysoké etické standardy. Snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředíl. Pečuje o své zaměstnance. Udržuje s nimi dobré vztahy, stejně jako s ostatními subjekty, se kterými přichází do kontaktu. Přispívá k podpoře regionu, v němž působí. Organizace se tak stává atraktivním zaměstnavatelem, žádaným partnerem ale i vzorem pro ostatní. 

Přihlášku do soutěže a vyplněný dotazník je možné podat do 31. 1. 2018 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (s uvedením: adresováno odboru útvar řízení kvality KrÚ JMK).

Pokud byste se rádi soutěže zúčastnili, stáhněte si dotazník na stránkách Krajského úřadu Jihomoravského kraje, který odpovídá typu Vaší organizace.