Vzdělávání podporuje začleňování komunit

Napsal Super User dne . V kategorii Projekty

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

2007 - 2013

Projekt „Vzdělávání podporuje začleňování komunit“, reg. č. CZ 0327, byl realizován v rámci programu Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007-2013 ve spolupráci s Moravian Business School (MBS) a Bundeshandelsakademie u. Bundeshandelsschule v Gänserndorfu (Rakousko) v době od března do srpna 2014.

Hlavním záměrem projektu bylo podpořit komunity (cizince) v oblasti vzdělávání, poukázat na problémy ve vzdělávání cizinců a otevřít jim cestu k lepší budoucnosti nejen jako zaměstnancům pracujícím pro různé společnosti, ale i osobám v roli podnikatelů.

Cílovými skupinami jsou komunity se zájmem o podnikání, zájemci o azylovou politiku z řad veřejnosti, studenti vysokých škol, podnikatelské subjekty se zájmem o tuto problematiku, zájemci o problematiku vzdělávání komunit, subjekty zabývající se vzděláváním komunit.

V rámci projektu proběhl dne 3. 7. 2014 odborný workshop na následující témata:

Na workshopu vystoupili čeští a rakouští odborníci na problematiku vzdělávání a integraci menšin. Příspěvky byly následně zpracovány do sborníku. Pubikace byla vydána dvoujazyčně v češtině a němčině.

Materiály, které vznikly v průběhu projektu, budou dále šířeny na vzdělávacích a jiných akcích pořádaných KHK JM a MBS. Do budoucna se plánují workshopy zaměřené na tuto problematiku, financované z projektů získaných KHK JM.

EU ERDF CZ    neu LogoBasis AT CZ 4C

Vytisknout