PNVP I.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

03/2011 - 03/2013

PNVP I - OBCHOD A CESTOVNÍ RUCH

PROJEKT PNVP I. (PODPORA NABÍDKY VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ V OBLASTI OBCHODU A CESTOVNÍHO RUCHU VE VAZBĚ NA NÁRODNÍ SOUSTAVU KVALIFIKACÍ)

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/3.2.04/02.0029

Projekt realizovaný Regionálním poradenským a vzdělávacím centrem Akademie J.A.Komenského, společností DRING Consulting, s.r.o. a Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy je zaměřen na podporu nabídky dalšího vzdělávání v oblasti obchodu a cestovního ruchu ve vazbě na Národní soustavu kvalifikací (NSK). Cílem projektu je usnadnit zájemcům o další profesní vzdělávání získání dílčí kvalifikace v rámci tohoto systému prostřednictvím vzdělávacích programů, které přímo a cíleně připraví uchazeče na složení této odborné zkoušky. Díky projektu bude vytvořeno 30 nových vzdělávacích programů odpovídajících 30 dílčím kvalifikacím z oblasti obchodu a cestovního ruchu. Zároveň projekt podpoří rozvoj partnerství subjektů v oblasti dalšího vzdělávání za účelem dosažení souladu mezi nabídkou dalšího profesního vzdělávání a požadavky trhu práce. Projekt je realizován v období 1. 3. 2011 až 31. 3. 2013. Projekt je financován Evropským sociálním fondem (ESF) prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. 

VÝUKA PILOTNÍCH KURZŮ

Výuka pilotních kurzů projektu „Podpora nabídky vzdělávacích programů v oblasti obchodu a cestovního ruchu ve vazbě na Národní soustavu kvalifikací

 Od 10. 5.2012 probíhá v sídle žadatele projektu, RPVC Akademie J. A. Komenského na Malinovského náměstí 603/4 v Brně pilotní kurzPrůvodce cestovního ruchu. Kurz je realizován v rámci projektu Podpora nabídky vzdělávacích programů v oblasti obchodu a cestovního ruchu ve vazbě na Národní soustavu kvalifikací“.

Smyslem kurzu je vyzkoušet nastavení vzdělávacích programů a podrobit obsahovou stránku kurzu hodnocení lektorů a účastníků kurzu, tak aby tento kurz mohl i nadále plnil náročné požadavky na průvodcovskou činnost v ČR. Absolventi tohoto kurzu mají možnost se jeho prostřednictvím připravit na složení státem uznávané zkoušky profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu, která je součástí Národní soustavy kvalifikací. Frekventantům kurzu bude po jeho úspěšném absolvování udělen certifikát o absolvování pilotního běhu kurzu.

Obsahově největší součást pilotního kurzu logicky tvoří problematika cestovního ruchu a průvodcovství. Frekventanti kurzu tak budou mít například možnost seznámit se s historií a kulturním vývojem v ČR, osvojí si znalosti komunikace, jednání a vedení skupin, způsoby provádění výkladu, včetně využití znalostní geografických reálií. V neposlední řadě kurz reflektuje také řešení nestandardních, vypjatých nebo konfliktních situací či specifických potřeb klientů. V rámci kurzu je zohledněna rovněž problematika právní a ekonomická. Cílovou skupinou projektu jsou totiž osoby, pohybující se na trhu práce a proto je nezbytností vedle specifických znalostí z cestovního ruchu disponovat také základními poznatky z oblasti práva a ekonomiky.  

Projekt vychází z programových priorit a strategií Jihomoravského kraje a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Projekt byl úspěšně ukončen 31.3.2013. 

Vytisknout E-mail